İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere’ye aile ziyareti amaçlı vize başvuru türüdür. İngiltere aile ziyareti vizesi başvuruları 6 ay-1-2-5-10 yıllık yapılabilir. İngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar sizlere İnfoyed uzman vize danışmanlarımız tarafından sunulmaktadır. İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusu için ne yapmanız gerektiği, ne tür belgelere ihtiyaç olduğu, başvurunun nasıl yapılacağı gibi işlemler detaylı açıklanmaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evraklar

İngiltere aile ziyareti vizesi başvuru formu doldurulması, yazıcıdan çıktısı alınıp imzalanması,  İngiltere aile ziyareti formu ekinde belirlenen belgeleri tamamlayıp şirketimize göndermeniz gerekmektedir.Şirketimizce bu belgelerin İngilizce tercümeleri İnfoyed Tercüme, Danışmanlık yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

*Maddi durumunuzun yeterli olması gerekir.

*Davet eden ailenin maddi durumunu gösteren evraklar.

*İngiltere vize memurunun incelemesine sunulan tüm evrakların doğru, mümkünse orijinal olması tavsiye edilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

İngiltere aile ziyaretivizesi başvuru formu İnfoyed vize uzmanlarınca online olarak doldurulacaktır. İngiltereaile ziyaretivizesi başvuru formu bilgileri doğru olmalı, sunacağınız destekleyici belgeler ile tutarlı olması gerekir. İngiltere aile ziyareti vizesi ücreti şirketimiz tarafından ödenecek olup müşterilerimiz bu ücreti randevu alınmadan şirketimize havale etmelidir.

İngiltere aile ziyareti vizesi randevusu alındıktan sonra parmak izi işlemi için randevu gün ve saatinde hazır bulunmanız gerekir. Biyometrik taramadan sonra belgeler yetkililere verilmekte İngiltere konsolosluğu tarafından incelemeye alınacaktır.

Çok ender olsada İngiltere konsolosluğu yetkilileri yüz yüze görüşme yapmak üzere başvuru sahibini bir mülakata katılmasını talep edebilmektedir. İngiltere aile ziyaretivizesi başvuru sahipleri mülakat sırasında panik yapmamalıdır. Mülakatta sorulan soruların ne amaçla ve hangi yönde çok iyi anlaşılması ve doğru cevap verilmelidir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İngiltere aile ziyareti vizesi başvuruları 5-15 iş günü içinde neticelenir. Yaz aylarında çok müracaat olduğu için 2-3 ay öncesinde İngiltere aile ziyareti vizesi başvuruları yapmaları tavsiye edilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport (en az 6 ay geçerli)

Var ise eski pasaportlar

2 adet vesikalık fotoğraf

Vukuatlı aile nüfus kayıt örneği

İngiltere’deki ailenin maddi durumunu gösteren belgeler

Otel rezervasyonu

Uçak rezervasyonu

Banka bilgiler ( son 6 aylık)

Var ise tapu belgeleri

İngitereye seyahat amacını anlatan yazı

Çalışanlar için; Son 3 aylık maaş belgeleri, İzin belgeniz, firma belgeleri (ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası)

Emekli için; Emekli maaş 6 aylık banka çıktısı

İşveren için; Ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi

İngiltere Aile Ziyareti Vize Ücreti

6 aya kadar tek-çok girişli İngiltere aile ziyaretivize başvuru ücreti 142 USD
2 yıla kadar çok girişli İngiltere aile ziyaretivize başvuru ücreti 513 USD
5 yıla kadar çok girişli İngiltere aile ziyaretivize başvuru ücreti 930 USD
10 yıla kadar  çok girişli İngiltereaile ziyaretivize başvuru ücreti 1260 USD

İngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar İnfoyed Tercüme, Danışmanlık Ltd. Şti noter yeminli tercümanları tarafından İngilizce çevirileri yapılmaktadır. İngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar orijinal olması tercih edilir. Aile ziyaretivize evrakları İngilizce verilmelidir.