Adres:Meşrutiyet Caddesi No:15/28 7. Kat Kızılay/Çankaya
0312 419 20 99
infoyed@gmail.com

İngiltere ziyaretçi vize başvuruları İngiltere vize merkezine (Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Antalya) yapılmaktadır. İngiltere’ye 6 ay veya daha fazla bir süre için ziyaret İngiltere genel ziyaretçi vize başvuru yapılabilir.

İngiltere Ziyaretçi Vize İçin Gerekli Belgeler

*Pasaport en az 6 ay geçerli olmalıdır. (Pasaport İl / İlçe nüfus dairelerinden alınır)

*İngiltere’ye gidiş amaçları ve başvuru sahibinin durumlarına göre en uygun İngiltere ziyaretçi vize türü seçilir. (Yanlış vize türü başvuruları ret edilir)

* İngiltere ziyaretçi vize için gerekli evraklar listesi tam ve eksiksiz hazırlanır. Belgeler güncel tarihli, mümkünse ıslak imzalı, kaşeli ve tam olmalıdır. (Eksik belge başvuruları ret edilir)

* Listedeki bazı belgelerin İngilizce tercümeleri yapılmalıdır.

* İngiltere ziyaretçi vize başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalıdır.

* İngiltere ziyaretçi vize ücreti ödenir.

* İngiltere ziyaretçi vizesi randevusu alınır.

* Randevu gün ve saatinde İngiltere vize başvuru merkezine şahsen gidilerek biyometrik bilgilerin (fotoğraf ve parmak izleri) verilmesi ve başvuru dosyasının teslim edilmesi gerekir.

* İngiltere vize kararı beklenir  

* 3 hafta içinde vize memurları vize kararını verir.

İstanbul İngiltere Konsolosluğu vize memurları İngiltere ziyaretçi vize başvuru belgelerinin incelenmesi yapar. Buna göre karar verirler.

Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya, Adana İngiltere illerinde vize randevularının alınması, tam ve eksiksiz vize başvuru dosyası hazırlanması gibi hizmetlerimiz vardır. İngiltere ziyaretçi vize için şirketimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.