İngiltere Vizesi Nasıl Alınır ?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır
T.C vatandaşları İngiltere’ye gitmek için İngiltere vizesi almak zorundadır. İngiltere vizesi başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar müracaatlarınızı yapabilirsiniz. İngiltere ticari vize başvuru sahiplerinin, vize alınmadan önce uçak bileti almamaları tavsiye edilir.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu

İngiltere vizesi başvuru öncesinde hangi vize katogorisine göre başvurulacağı çok iyi bilinmelidir. Aksi takdirde vize reddi alma riskini yükseltmiş olursunuz.

İngiltere vizesi başvuru formu İngilizce dilindedir. İngiltere vizesi başvuru formu On-line olarak doldurulur. Bu form bilgileri gerçekçi ve doğru ve eksiksiz olmalıdır. İngiltere vizesi başvuru formu çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için gerekli evraklar müracaat edeceğiniz vize katogorisine uygun olmalıdır. İngiltere vizesi almaya uygun olduğunuzu ispatlayıcı nitelikteki belgelerin asılları yanınızda fotokopilerini de vize yetkililerine vermeniz gerekir. Başvuru sahipleri, maaşlarını, eğitim durumunu , var ise tapular, ilave gelirler gibi belgeleri vermeleri gerekir.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar İngilizce yazılmalıdır. İnfoyed Tercüme, Vize Danışmanlık Ltd. Şti. yeminli tercümanları tarafından tüm belgelerinizin İngilizceye çevirileri yapılmaktadır. İngiltere vizesi için gerekli evraklar sizi destekliyor olmalıdır.

İngiltere Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi randevusu internet ortamında alınır. Sizin randevu gününüz ve saatinde İngiltere başvuru merkezinde olmanız gerekir. Kredi kartı ile ödeme yapılır. İngiltere vizesi randevu öncesinde belgeleriniz hazır olmalıdır. Her başvuru sahibi ayrı bir randevu ile vize başvuru merkezine şahsen gelmek zorundadır.

İngiltere Vize Randevu Merkezine Başvuru

İngiltere vize için gerekli evrakları teslim etmek için başvurunuzu şahsen yapmanız gerekir. Dijital fotoğraf ve parmak izi alınır.

Pasaport ( Son 10 yıl içinde alınmış olması gerekir. En az 1 boş sayfası bulunmalıdır. Vize başvurusu öncesinde var ise eski pasaportlarda sunulmalıdır)

İngiltere Vize Başvuru Formu

Vize Ücreti Ödendi Makbuzu

Destekleyici Belgeler

İngiltere Vize Başvuru Merkezleri

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Ankara Vize Başvuru Merkezi

İzmir Vize Başvuru Merkezi

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Bursa Vize Başvuru Merkezi