Adres:Meşrutiyet Caddesi No:15/28 7. Kat Kızılay/Çankaya
0312 419 20 99
infoyed@gmail.com

İngiltere ticari vizesi başvuruları İngiltere vize merkezine (Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Antalya) yapılmaktadır. İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu doğrudan İngiltere turist vize başvurularını kabul etmemektedir. İngiltere’ye 6 ay – 2-5-10 yıl için İngiltere ticari vizesi ile giriş yapılır. İngiltere’de 1 yıl içinde en fazla 6 ay kalınabilir.

İngiltere ticari vize için gerekli evraklar

İngiltere ticari vize başvuru sahipleri güncel tarihli, imzalı, kaşeli, mümkünse orijinal kişisel belgelerini hazırlamaları gerekir. Yalan, eski tarihli, sahte belgeler ile yapılan başvurular İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu tarafından tespit edilir ise 10 yıl başvurular yasaklanır.

*Pasaport en az 6 ay geçerli olmalıdır.

*Davetiye: İngiltere’de bulunan şirket Türkiye’de bulunan şirkete davetiye göndermesi gerekir. İngiltere’de kaç gün kalacağı, uçak geliş-gidiş, konaklama masrafları kim tarafından karşılanacağı, işbirliğinin nasıl olacağını detaylı açıklaması gerekir.

İngiltere Ticari Vize Hizmetlerimiz

*İngiltere’ye gidiş amaçları ve mesleki durumlarına göre en uygun İngiltere vizesi türü seçilir. (Yanlış vize türü başvuruları ret edilir)

*İngiltere ticari vizesi için gerekli evraklar listesi tam ve eksiksiz İngilizce hazırlanır. Belgeler güncel tarihli, mümkünse ıslak imzalı, kaşeli ve tam olmalıdır. (Eksik belge başvuruları ret edilir)

* Listedeki bazı belgelerin İngilizce tercümeleri yapılmalıdır.

* İngiltere ticari vize başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalıdır.

* İngiltere ticari vize ücreti ödenir.

* İngiltere ticari vize randevusu alınır.

* Randevu gün ve saatinde İngiltere vize başvuru merkezine şahsen gidilerek biyometrik bilgilerin (fotoğraf ve parmak izleri) verilmesi ve başvuru dosyasının teslim edilmesi gerekir.

* İngiltere vize kararı beklenir ( 3 hafta içinde İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu vize kararını verir.)

Meslek Belgeleri

Çalışanlar:

*Şirket antetli kâğıda kişinin unvanı, adı, soyadı, çalışmaya başladığı tarih, vize bitiminde tekrar işe başlayacağı bilgilerini içeren yetkili imzası ve kaşesi bulunmalıdır.

*Son 3 aylık Maaş Bordrosu

*Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü

*Var ise Tapu, Araç Ruhsatı, Kira Gelirleri….

*SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü

İşyeri Sahipleri:

*Şirket faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, ticaret odası vergi levhası… güncel tarihli ve orijinal olmalı

*Kişisel veya Şirket Son Üç Aylık Hesap Dökümü

Başvuru sahipleri belgelerin oriijinali ve fotokopileri, İngilizce tercümesi ile birlikte İngiltere başvuru merkezine randevu gün ve saatinde şahsen gidip elden teslim edilmesi gerekir. Tercüme edilmiş belgelerde, tercümanın adı, soyadı,  tarih, imzası ve tercüme bürosu tasdik şerhi olmalıdır.

İstanbul İngiltere Konsolosluğu vize memurları İngiltere ticari vize başvuru belgelerinin incelenmesi yapar. Belgelere göre karar verirler.

Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya, Bursa, Adana İngiltere illerinde ticari vize randevularının alınması, tam ve eksiksiz İngiltere ticari vize başvuru dosyası hazırlanması gibi hizmetlerimiz vardır. İngiltere vize reddi riskiniz azaltmak için şirketimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.