Adres:Meşrutiyet Caddesi No:15/28 7. Kat Kızılay/Çankaya
0312 419 20 99
infoyed@gmail.com

İngiltere turist vizesi başvuruları İngiltere vize merkezine (Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Gaziantep, Antalya) yapılır.  İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu doğrudan İngiltere turist vize başvurularını kabul etmemektedir.  İngiltere’ye 6 ay – 2-5-10 yıl için İngiltere turist vizesi ile giriş yapılır. İngiltere’de 1 yıl içinde en fazla 6 ay kalınabilir.

İngiltere turist vize için gerekli evraklar

İngiltere turist vize başvuru sahipleri güncel tarihli, imzalı, kaşeli, mümkünse orijinal kişisel belgelerini İngilizce hazırlamaları gerekir. Yalan, eski tarihli, sahte belgeler ile yapılan başvurular İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu tarafından tespit edilir ise 10 yıl başvurular yasaklanır.

*Pasaport en az 6 ay geçerli olmalıdır.

*İngiltere’ye gidiş amaçları ve mesleki durumlarına göre en uygun İngiltere vizesi türü seçilir. (Yanlış vize türü başvuruları ret edilir)

*İngiltere turist vizesi için gerekli evraklar listesi tam ve eksiksiz İngilizce hazırlanır. Belgeler güncel tarihli, mümkünse ıslak imzalı, kaşeli ve tam olmalıdır. (Eksik belge başvuruları ret edilir)

* Listedeki bazı belgelerin İngilizce tercümeleri yapılmalıdır.

* İngiltere turist vize başvuru formu tam ve eksiksiz İngilizce doldurulmalıdır.

* İngiltere turist vize ücreti ödenir.

* İngiltere turist vize randevusu alınır.

* Başvuru sahibi randevu gün ve saatinde İngiltere vize başvuru merkezine şahsen gidilerek biyometrik bilgilerin (fotoğraf ve parmak izleri) vermesi ve başvuru dosyasının teslim edilmesi gerekir.

* İngiltere vize kararı beklenir ( 3 hafta içinde İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu vize kararını verir.)

İstanbul İngiltere Konsolosluğu vize memurları İngiltere turist vize başvuru belgelerinin incelenmesi yapar. Buna göre karar verirler.

Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya, Adana İngiltere illerinde turist vize randevularının alınması, tam ve eksiksiz İngiltere turist vize başvuru dosyası hazırlanması gibi hizmetlerimiz vardır. İngiltere vize reddi riskinizi azaltmak için şirketimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.