İngiltere Ticari Vize

İngiltere Ticari Vize

İngiltere’ye iş amaçlı gitmek isteyenlerin başvuru yapacağı vize türüdür.İngiltere ticari vize başvurusu 6 aylık – 1 – 2 – 5 ve 10 yıllık süreyle yapılabilir.

İş Görüşmeleri

İşyeri Gezileri

Seminerler, Toplantılar, Fuarlar ve Sergiler, Konferanslar

Teknik Geziler

Sanatçı Geziler

İngiltere’ye gidiş amacınız iş ile ilgili ise mutlaka İngiltere ticari vize başvurusu yapmanız gerekir.İngiltere iş ziyareti vizesi başvuru için İngiltere programını belirten yazı sunmanız gerekir. Hangi tarihte, hangi şehirde, ne zamanlarda ve kimler ile görüşüleceği çok iyi anlatılmalıdır. Davetiyelerin orijinal belge olması gerekir. İngiltere’de kalacağınız sürede harcamaların siz veya şirket tarafından yapılacağı belirtilmelidir.

İngiltere Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

İngiltere ticari vizesi başvuru formu doldurulması, yazıcıdan çıktısı alınıp imzalanması,  İngiltere ticari vizesi formu ekinde belirlenen belgeleri tamamlayıp şirketimize göndermeniz gerekmektedir.Şirketimizce bu belgelerin İngilizce tercümeleri yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır. İngiltere Konsolosluğu vize yetkililerine sunacağınız belgeler ile iş ziyareti belgelerini İngilizce vermeniz gerekir.

*Maddi durumunuzun yeterli olması gerekir.

*Şirket davetiyesi orijinal olmalıdır.

*İngiltere vize memurunun incelemesine sunulan tüm evrakların doğru, mümkünse orijinal olması tavsiye edilir.

İngiltere Ticari Vize Başvuru Formu

İngiltere ticari vize başvuru formu İnfoyed vize uzmanlarınca online olarak doldurulacaktır. İngiltere ticari vizesi başvuru formu bilgileri doğru olmalı, sunacağınız destekleyici belgeler ile tutarlı olmalıdır. İngiltere ticari vize  ücreti şirketimiz tarafından ödenecek olup müşterilerimiz bu ücreti randevu alınmadan şirketimize havale etmelidir.

İngiltere ticari vize randevusu alındıktan sonra parmak izi işlemi vize gerekli evraklarını teslimi için randevu gün ve saatinde hazır bulunmanız gerekir. Biyometrik taramadan sonra belgeler yetkililere verilmektedir. Daha sonra İngiltere Konsolosluğu tarafından incelemeye alınacaktır.

Çok ender olsada İngiltere konsolosluğu yetkilileri yüz yüze görüşme yapmak üzere başvuru sahibini bir mülakata katılmasını talep edebilmektedir. İngiltere ticari vize başvuru sahipleri mülakat sırasında panik yapmamalıdır. Mülakatta sorulan soruların ne amaçla ve hangi yönde çok iyi anlaşılması ve doğru cevap verilmelidir.

İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Çıkar ?

İngiltere ticari vize başvuruları 5-15 iş günü içinde neticelenir. Yaz aylarında çok müracaat olduğu için 3 ay öncesinde İngiltere ticari vizesi başvuruları yapmaları önerilir. Vize çıkmadan önce uçak bileti alınmaması tavsiye edilir.

İngiltere Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Pasaport (en az 6 ay geçerli)

Var ise eski pasaportlar

2 adet vesikalık fotoğraf

Vukuatlı aile nüfus kayıt örneği

Otel rezervasyonu

Uçak rezervasyonu

Şirket Banka bilgiler ( son 6 aylık)

Var ise tapu belgeleri

İngiltere’ye iş gezisi amacını anlatan yazı

Şirket davet yazısı

Ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi, oda kayıt belgesi

İngiltere Ticari  Vize Ücreti

6 aya kadar tek-çok girişli İngiltere ticari vize başvuru ücreti 142 USD

2 yıla kadar çok girişli İngiltere ticari vize başvuru ücreti 513 USD

5 yıla kadar çok girişli İngiltere ticari vize başvuru ücreti 930 USD

10 yıla kadar çok girişli İngiltere ticari vize başvuru ücreti 1260 USD

İngiltere ticari vizesi için gerekli evraklar İnfoyed Tercüme, Danışmanlık Ltd. Şti noter yeminli tercümanları tarafından İngilizce çevirileri yapılmaktadır. İngiltere ticari vizesi için gerekli evraklar orijinal olması tercih edilir. Vize belgeleri İngilizce verilmelidir.