İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere’ye turistik amaçlı vize başvuru türüdür. İngiltere turist vizesi başvuruları 6 ay-1-2-5-10 yıllık yapılabilir.İngiltere turist vizesi için gerekli evraklar sizlere uzman vize danışmanlarımız tarafından sunulmaktadır.İngiltere turist vizesi başvurusu için ne yapmanız gerektiği, ne tür belgelere ihtiyaç olduğu, başvurunun nasıl yapılacağı gibi işlemler detaylı açıklanmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere turist vizesi başvuru formu doldurulması, yazıcıdan çıktısı alınıp imzalanması,  İngiltere turist vizesi formu ekinde belirlenen belgeleri tamamlayıp şirketimize göndermeniz gerekmektedir. Şirketimizce bu belgelerin İngilizce tercümeleri İnfoyed Tercüme, Danışmanlık yeminli tercümanları tarafından yapılmaktadır.

*Maddi durumunuzun yeterli olması gerekir.

*İngiltere vize memurunun incelemesine sunulan tüm evrakların doğru, mümkünse orijinal olması tavsiye edilir.

İngiltere Turist Vizesi Başvuru Formu

İngiltere turist vizesi başvuru formu İnfoyed vize uzmanlarınca online olarak doldurulacaktır. İngiltere turist vizesi başvuru formu bilgileri doğru olmalı, sunacağınız destekleyici belgeler ile tutarlı olmalıdır. İngiltere turist vizesi  ücreti şirketimiz tarafından ödenecek olup müşterilerimiz bu ücreti randevu alınmadan şirketimize havale etmelidir.

İngiltere turist vizesi randevusu alındıktan sonra parmak izi işlemi için randevu gün ve saatinde hazır bulunmanız gerekir.Biyometrik taramadan sonra belgeler yetkililere verilmekte İngiltere konsolosluğu tarafından incelemeye alınacaktır.

Çok ender olsada İngiltere konsolosluğu yetkilileri yüz yüze görüşme yapmak üzere başvuru sahibini bir mülakata katılmasını talep edebilmektedir. İngiltere vizesi başvuru sahipleri mülakat sırasında panik yapmamalıdır. Mülakatta sorulan soruların ne amaçla ve hangi yönde çok iyi anlaşılması ve doğru cevap verilmelidir.

İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İngiltere turist vizesi  başvuruları 5-15 iş günü içinde neticelenir. Yaz aylarında çok müracaat olduğu için 2-3 ay öncesinde İngiltere turist vizesi başvuruları yapmaları önerilir.

İngiltere Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport (en az 6 ay geçerli)

Var ise eski pasaportlar

2 adet vesikalık fotoğraf

Vukuatlı aile nüfus kayıt örneği

Otel rezervasyonu

Uçak rezervasyonu

Banka bilgiler ( son 6 aylık)

Var ise tapu belgeleri

İngitereye seyahat amacını anlatan yazı

Çalışanlar için; Son 3 aylık maaş belgeleri, İzin belgeniz, firma belgeleri (ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası)

Emekli için; Emekli maaş 6 aylık banka çıktısı

İşveren için; Ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi

İngiltere Turist Vize Ücreti

6 aya kadar tek-çok girişli İngiltere turist vize başvuru ücreti 142 USD
2 yıla kadar  çok girişli İngiltere turist vize başvuru ücreti 513 USD
5 yıla kadar  çok girişli İngiltere turist vize başvuru ücreti 930 USD
10 yıla kadar  çok girişli İngiltere turist vize başvuru ücreti 1260 USD

İngiltere turist vizesi için gerekli evraklar İnfoyed Tercüme, Danışmanlık Ltd. Şti noter yeminli tercümanları tarafından İngilizce çevirileri yapılmaktadır. İngiltere turist vizesi için gerekli evraklar orijinal olması tercih edilir. Vize belgeleri İngilizce verilmelidir.